Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Udarowcy Liczy się Wsparcie

Celem stowarzyszenia jest edukacja w zakresie tematyki udarów mózgu oraz prewencji chorób układu krążenia oraz udzielanie specjalistycznej pomocy w leczeniu i fizjoterapii osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych, zwłaszcza z powodu chorób neurologicznych.
Jedną z głównych form działalności Stowarzyszenia jest autorska akcja „Zapobiegajmy Udarom”, która poprzez różnorodne formy komunikacji ma na celu propagowanie wiedzy na temat udarów mózgu. Ponadto „Udarowcy” mają zamiar udzielać konsultacji medycznych, porad w zakresie fizjoterapii i zapewniać wsparcie zarówno chorym, jak i rodzinom osób z chorobami neurologicznymi.

Stowarzyszenie Lepszy Prądocin

Działa na rzecz sołectwa Prądocin. Członkowie stowarzyszenia działają dla dobra najbliższej okolicy. Organizują akcje społeczne, eventy oraz zajęcia w świetlicy wiejskiej.

Skontaktuj się

Stowarzyszenie Bezpieczeństwo Dziecka

Prowadzą: punkt konsultacyjny, w którym udzielane są porady prawne i psychologiczne, a także wsparcie w sytuacjach kryzysowych występujących w rodzinie, głównie dot. przemocy i wykorzystywania dzieci; świetlicę środowiskową Skrzat; Dom Kultury Bartosz oraz Klub Seniora.

Koło Przyjaciół 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich

W swoich działaniach promują: kulturę fizyczną, turystykę, krajoznawstwo. Opiekują się grobami wojskowymi w Bydgoszczy, szkolą się w zakresie posługiwania się bronią białą i palną. Prowadzą nabór do sekcji kawaleryjskiej.

Sprawdź jak dołączyć do Pułku

Ewangelickie Towarzystwo Kulturalno-Oświatowe

Organizują m.in. spotkania z muzyką w kościele Zbawiciela, Bydgoski Festiwal Muzyku Dawnej, Ekumeniczny Przegląd Pieśni Wielkanocnej.

Skontaktuj się

Lokalna Inicjatywa Kulturalna