Kolejna wizyta studyjna za nami – relacja.

Kolejna wizyta studyjna za nami – relacja.

W dniach 15 – 16 września 2022 roku obyła si e wizyta studyjna w Bory Tucholskie. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się zarówno z przedsiębiorcami społecznymi z tego regionu jak i jednym z najprężniej działającym w regionie samorządem Gminy Cekcyn.
Pierwszego dnia zagościliśmy w Fundacji Cudawianki w Lubiewicach, gdzie Pani Małgorzata przedstawiła nam zasady pracy fundacji jako przedsiębiorstwa społecznego, uczestniczyliśmy również w pachnących warsztatach robienia soli zapachowej.
Kolejnym przystankiem tego dnia była Gmina Cekcyn. Tu w trakcie kreatywnych warsztatów kulinarnych uczestnicy wizyty zapoznali się z działalnością Spółdzielni Socjalnej „Borowiackie Smaki” , a gościliśmy w nowowpowstałym miejscu na terenie Cekcyna – Hoplandii. Hoplandia to przepięknie zrewitalizowane miejsce przeznaczone na Centrum Usług Społecznych.
Kolejny dzień naszej wizyty spędziliśmy w samym sercu Borów Tucholskich – Tucholi. Gdzie zobaczyliśmy pracę ZAZ Tuchola i prowadzone przez miasto Tuchola Muzeum Borów Tucholskich.
Wizyta obfitowała w niesamowite wrażenia.
Dziękujemy bardzo zarówno przedstawicielom PS jak i Samorządów za gościnę oraz uczestnikom za udział w wizycie.

/ Aktualności

Komentarze

Komentowanie zablokowane