Usługi społeczne – warsztaty online

Obraz przedstawia osobę pracującą na laptopie

Usługi społeczne – warsztaty online

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zaprasza na warsztaty online dotyczące rozwoju usług społecznych w gminach jako szansy na wzmocnienie lokalnych podmiotów ekonomii społecznej. Warsztaty skierowane są do kadry jednostek samorządów terytorialnych i ośrodków pomocy społecznej (JST/JOPS), podmiotów ekonomii społecznej (PES) i ośrodków wsparcia ekonomii społecznej (OWES). Szkolenia na platformie ZOOM, zostaną zorganizowane dla czterech grup w terminach: 25 i 30 listopada oraz 2 i 7 grudnia 2020 roku w godz. od 9.00 do 14.15.

Prowadzącym będzie Przemysław Kozak, ekspert ds. ekonomii społecznej, psycholog i trener. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym są usługi społeczne, jakie są zadania samorządu w tym obszarze, jak przygotować diagnozę w zakresie zapotrzebowania na usługi społeczne i jak może wyglądać współpraca pomiędzy JST i PES w zakresie dostarczania tego typu usług.

Rekrutacja trwa do 23 listopada (na warsztaty 25 listopada), do 27 listopada (na warsztaty 30 listopada), do 30 listopada (warsztaty 2 grudnia) i do 4 grudnia (warsztat 7 grudnia).

Formularz rekrutacyjny dostępny jest pod poniższym linkiem: https://forms.gle/KneEbKpWD6ep6pHM8).

W każdym warsztacie może wziąć udział maksymalnie 15 osób. O zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu – Radosław Kowalski, tel. 501 604 113, mail: r.kowalski@rops.torun.pl.

/ Aktualności

Komentarze

Komentowanie zablokowane