ZUS zawiesza płatności składek

Logo ZUS

ZUS zawiesza płatności składek

Informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa władze ZUS podjęły decyzję o zawieszeniu obowiązku płatności składek ZUS przez przedsiębiorców. Zgodnie z zarządzeniem osoby prowadzące działalność gospodarczą uzyskają możliwość odroczenia zapłaty składek ZUS za miesiące luty, marzec i kwiecień (z terminami płatności w marcu, kwietniu i maju). Oznacza to, że firmy, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej uzyskają możliwość odroczenia płatności składek ZUS przynajmniej do czerwca 2020 roku. Aby skorzystać z możliwości odroczenia składek ZUS, przedsiębiorca będzie musiał złożyć jedynie uproszczony wniosek. Według słów prezesa ZUS, Gertrudy Uścińskiej, wniosek wymagał będzie jednak krótkiego uzasadnienia:

„Będzie to jeden dokument, w którym dodatkowo zawarte będzie oświadczenie, w którym przedsiębiorca wskaże, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności.”

Więcej na stronie: https://zus.pox.pl/zus/koronawirus-zus-zawiesza-platnosci-skladek.htm?fbclid=IwAR1ekgzXL7Vk6qglDpxkwB65rUiPKuMtdYkFutnjTVpaPF2zzmycMUQHH-E

/ Aktualności

Komentarze

Komentowanie zablokowane