NGO w grudniu! Na co zwrócić uwagę kończąc rok obrotowy w organizacjach pozarządowych.

NGO w grudniu! Na co zwrócić uwagę kończąc rok obrotowy w organizacjach pozarządowych.

Zakończenie roku  to moment ważny dla każdego podmiotu. Nie inaczej  jest w większości NGO-sów. Grudzień to w organizacjach pozarządowych gorączkowy czas podsumowań, porządków i rozliczeń. Warto zrobić wszystko zgodnie z wymogami i umowami, żeby bez stresu rozpocząć nowy rok. PORADNIK.NGO.PL przypomina, czego szczególnie należy dopilnować:

  1. Wykorzystania dotacji – pilnujemy wydatków i terminów – Zgodnie z ustawą o finansach publicznych (art. 151. ust. 2. pkt 3) „termin wykorzystania dotacji, nie (może być) dłuższy niż do dnia 31 grudnia danego roku budżetowego”.
  2. Termin zwrotu niewykorzystanej części dotacji – W przypadku umów o dofinansowanie ze środków publicznych, przeznaczonych na realizację zadania publicznego, termin złożenia sprawozdania końcowego wynosi 30 dni od daty zakończenia realizacji projektu. Tak więc jeśli projekt kończy się 31 grudnia 2019 roku, to termin złożenia rozliczenia końcowego przypada 30 stycznia 2020 r.
  3. Przeksięgowania w ramach dotacji- Jeśli zadekretowaliśmy dany koszt do niewłaściwego projektu, możemy dokonać jego przeksięgowania. Pamiętajmy jednocześnie o odpowiedniej zmianie opisu na oryginale dokumentu finansowego (np. faktury czy rachunku do umowy).

Więcej na: https://publicystyka.ngo.pl/obowiazkowe-porzadki-w-ngo-przed-swietami-i-sylwestrem?fbclid=IwAR0vPwhH9eASdncfx11b2KRR9zeHg1fByPtm2uMBx9Z38AKLzri8SoL9Ddo

/ Aktualności

Komentarze

Komentowanie zablokowane