Blog

Prezentacja na temat dziesięciolecia KPOWES

10 Kujawsko – Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej już za nami.

24 września 2019 roku w Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyło się 10 Kujawsko – Pomorskie Forum Ekonomii Społecznej.

Jak co roku, tak i w tym roku, podczas forum za swój wkład w rozwój ekonomii społecznej zostały docenione osoby oraz instytucje z naszego subregionu.  I tak Wyróżnienia 2019 w kategorii:

Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej

otrzymały: Miasto i Gmina Mrocza oraz Miasto i Gmina Tuchola.

Samorząd Rozwijający Ekonomię  Społeczną – Złoty laur

otrzymały: Miasto i Gmina Sępólno Krajeńskie oraz Gmina Cekcyn

GRATULUJEMY!!!!!

Na szczególna uwagę zaloguje kategoria ” Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie”. W tym roku dwa przedsiębiorstwa  z naszego subregiony otrzymały wyróżnienia :

Firma Polmass SA 

Polmass SA jest dostawcą preparatów dla zwierząt. Ponadto przedsiębiorstwo prowadzi działalność prospołeczną, która skierowana jest do organizacji lokalnych, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowych. Przedsiębiorstwo w ostatnim dziesięcioleciu przeznaczyło setki tysięcy złotych na działania charytatywne, imprezy kulturalne oraz przedsięwzięcia edukacyjne, a także na inicjowanie aktywności społecznej, wyznaczanie nowych trendów i kierunków w pomocy drugiemu człowiekowi. Polsmass SA dofinansowała ponad 20 podmiotów, które zrealizowały 50 różnych zadań społecznych.

Drozapol-Profil SA

Firma zajmuje się sprzedażą wyrobów hutniczych ze stali niestopowych. Jej właściciele od 20 lat, oprócz działalności gospodarczej, szczególną wagę przywiązują do działalności charytatywnej, do niesienia nadziei i pomocy najbardziej potrzebującym. Oprócz wielu akcji, inicjatyw, bezpośredniej pomocy finansowej i rzeczowej,  firma wspierała szkoły, wypoczynek dzieci, świetlice dla dzieci, w tym dla dzieci, w tym dla dzieci niepełnosprawnych, domy samotnej matki, pensjonariuszy domów starości, pomagała wielu rodzinom i dzieciom, zarówno samodzielnie, jak i z gronem przyjaciół, pracowników i znajomych. Właściciele firmy są fundatorami Fundacji Pomoc i Nadzieja.  Fundacja została powołana do pomocy osobom potrzebującym, a w szczególności: 1. uzdolnionym dzieciom i młodzieży, zwłaszcza z ubogich rodzin, których fundacja wspiera w rozwoju zdolności, pokrywa niezbędne koszty nauki, ułatwiają im start życiowy na studia i w dorosłe życie; 2. rodzinom z dziećmi, zwłaszcza niepełnym, wielodzietnym w życiowych trudach i sytuacjach losowych; 3. dzieciom niepełnosprawnym w leczeniu i rehabilitacji.

GRATULUJEMY!!!!!!

/ Aktualności

Komentarze

Komentowanie zablokowane