Blog

R . Górski, Instytut Spraw Obywatelskich Łódź

Wszyscy Jesteśmy Pieszymi

15 maja w Sali Sesyjnej Ratusza w Bydgoszczy odbyła się już po raz czwarty konferencja z cyklu „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi”, którego organizatorem jest aktywne Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy.
Konferencja była niezwykle ciekawa i jakże życiowa, bo dotyczyła bezpieczeństwa nas wszystkich (nawet kierowca bywa pieszym) w rosnącym ruchu miejskim.
Inspirująca była prezentacja dotycząca Wizji Zero (zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych w mieście) i jako polski przykład realizacji tejże wizji przykład Jaworzna, którą przedstawił Tomasz Tosza, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Wydarzeniu towarzyszyła również ciekawa wystawa „Tylko spokój nas uratuje”na temat rekomendowanych infrastrukturalnych rozwiązań drogowych. Wiele rzeczy, które zostały zaprezentowane podczas konferencji, miało walor odkrywczy, zarówno dla pieszego, jak i kierowcy (dlaczego słuszny jest trend ograniczania prędkości w mieście oraz ograniczanie strefy parkingowej – czyli wyprowadzanie ruchu poza centrum miasta, jak można konstruować bezpieczne przystanki itp.).

Zdjęcia Paweł Górny

/ Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź