Blog

Non formal education toolkit: Promoting social entrepreneurship in youth work

Promowanie przedsiębiorczości społecznej w pracy z młodzieżą – zestaw narzędzi edukacyjnych w języku angielskim

“Non-formal Education Toolkit: Promoting Social Entrepreneurship in Youth Work” to zestaw 7 scenariuszy warsztatów edukacyjnych rozwijających kompetencje w zakresie przedsiębiorczości społecznej dla trenerów edukacji nieformalnej, młodych przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw społecznych. Wśród scenariuszy znalazły się między innymi: warsztat autorefleksji nad wartościami, ćwiczenia pobudzające kreatywność, warsztat tworzenia produktów i rozwiązań biznesowych oraz ekonomiczna gra symulacyjna.

Warsztaty i narzędzia umieszczone w publikacji przeznaczone są dla osób które planują rozpoczęcie przedsiębiorstwa społecznego lub rozpoczęły działalność i chcą rozwijać swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, pracy w zespole i ustalania celów strategicznych. To także gotowe narzędzia do wykorzystania dla trenerów i osób pracujących z młodzieżą.

Publikacja jest efektem pracy przedstawicieli organizacji pozarządowych z 12 krajów, którzy spotkali się w ramach projektu Fundacji Dobry Rozwój “Entrepreneurship goes social” w dniach 15-22 listopada 2017.

ToolKit - Promoting social entrepreneurship
/ Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź