Blog

Zdjęcie uczestników wizyty w Kaczym Bagnie słuchających prowadzącej jak lepić w glinie

Kacze Bagno – wizyta studyjna

Wyjazd studyjny do Kaczego Bagna – inspiracją dla naszych przedsiębiorców społecznych!
W ubiegłą środę, 4 października, kilkuosobowa grupa przedsiębiorców społecznych z terenu objętego działaniami Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej, wzięła udział w wizycie studyjnej do Kaczego Bagna w woj. warmińsko-mazurskim. To tzw. Miejsce Inicjatyw Pozytywnych z ponad 10-letnim stażem słynie z alternatywnych form edukacyjnych, które mają na celu wyzwalanie inicjatyw, inspirować, pobudzać wyobraźnię, integrować, uczyć poprzez zabawę.
Alternatywne formy edukacji oraz pracy z grupami zaczerpnięte zostały z morskiego wychowania młodzieży stosowanego podczas „Szkół Pod Żaglami”.
Oferta jest skierowana głównie do młodzieży, ale i do grup osób dorosłych, np. biznesu, oferując mądrą i ciekawą alternatywę dla spotkań integracyjnych i relaksu. Można na przykład poprzez warsztaty gry na bębnach nauczyć się słuchać pozostałe osoby w zespole – by „trzymać wspólnie rytm”, czy pokonać ograniczenia we własnej głowie poprzez naukę chodu na szczudłach lub padanie z nich.
Nasi przedsiębiorcy spróbowali gry na bębnach, wytworzyli małe arcydzieła z gliny oraz posłuchali
o początkach i rozwoju tego niezwykłego miejsca z ust samego inicjatora, Michała Łapińskiego, ucznia Krzysztofa Baranowskiego.
Ten niezależny ośrodek kultury i edukacji funkcjonuje w dwóch budynkach: byłym budynku gospodarczym oraz dość niedawno utworzonej urokliwej pracowni garncarskiej. Funkcjonuje w ramach Fundacji Kacze Bagno, Spółdzielni Socjalnej Kacze Bagno oraz w formie tradycyjnej działalności gospodarczej.
Polecając to miejsce, odsyłamy na stronę: www.kaczebagno.pl

/ Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź