Targi Ekonomii Społecznej Bydgoszcz 2017 – Seminarium

Zdjęcie osób siedzących na widowni podczas seminarium - zdjęcie numer 1

Targi Ekonomii Społecznej Bydgoszcz 2017 – Seminarium

Już  za nami tegoroczne Targi Dobrych  Praktyk Ekonomii Społecznej organizowane w Bydgoszczy przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu  pn. Koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie kujawsko-pomorskimw ramach części Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dwudniowa impreza  służyła, nie tylko prezentacji przedsiębiorstw społecznych, ale również szeroko rozwiniętej dyskusji dotyczącej innowacji w sektorze ekonomii społecznej.

O ciekawych rozwiązaniach w projektowaniu strategicznym  opowiadali Pan Cezary Graul i  Pan Adrian Gorzycki z SHOPA Design Thinking Workspace. O innowacyjnych  rozwiązaniach w obszarze świadczenia usług użyteczności  publicznej  w szczególności w pracy z osobami niepełnosprawnymi opowiadała Pani Malwina Pokrywka ze Stowarzyszenia  Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu oraz Pani Anna Janiak z Fundacji „Fiona”.

Ciekawe rozwiązania z zagranicy przedstawiły również nasze animatorki Pani Anna Szmyd i Justyna Górska, które opowiedziały o doświadczeniach z Włoch i Niemiec.

Ważnym elementem seminarium był również stół zastawiony produktami regionalnymi:

Półgęsek – Gospodarstwo Rolne  Leokadia Wysocka Mąkowarsko

Powidła Strzeleckie – Gospodarstwo Sadownicze Państwa Wyżgowskich podawane z podpłomykami

Kupałki z wróżbą – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

Wszystkim uczestnikom i prelegentom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Galeria zdjęć

/ Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź