Blog

Zdjęcie dwóch lam jedzących jabłka

Wizyta studyjna LGD Bory Tucholskie w naszym regionie

Przez ostatnie 2 dni dbaliśmy o naszych gości z powiatu tucholskiego: około 20-osobowa grupa pań z różnych instytucji i organizacji pozarządowych, wzięła udział w wizycie studyjnej realizowanej przez Stowarzyszenie GINEKA na zlecenie Partnerstwa „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie”. Wizyta miała na celu prezentację działalności różnych podmiotów działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz poznanie zasad funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej, i tym samym zachęcenie potencjalnych wnioskodawców do skorzystania ze środków EFS w ramach LSR Partnerstwa.
W pierwszym dniu odbyła się podróż po powiecie sępoleńskim, gdzie w Sępólnie Krajeńskim dech zapierało Centrum Małego Dziecka i Rodziny (na uwagę zasługuje wyposażenie oraz koncepcja pracy), następnie obejrzano pracownie Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom”. Kolejnym punktem była gościnna gmina Więcbork: w zacnym gronie Włodarza Gminy, Dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych przedstawicieli lokalnych instytucji uczestnicy wizyty studyjnej mogli posłuchać, a następnie naocznie sprawdzić realizację przedsięwzięć na rzecz osób starszych. Serce, kreatywność, rozmach działań w Więcborku urzeka i inspiruje!
Drugi dzień miał miejsce na terenie Bydgoszczy. Była wizyta w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, obiad w Restauracji Pepper Mint prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną Art Deco, było zwiedzanie Centrum oraz wizyta w Fundacji „Wiatrak” w Fordonie – gdzie ze środków UE powstał imponujący Dom Jubileuszowy.
Cieszymy się, że dobrych emocji i inspiracji podczas wizyty było wiele!

Galeria Zdjęć
/ Aktualności

Komentarze

Komentowanie zablokowane