Eksperci z TechKlub radzą!

Eksperci z TechKlub radzą!

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kobiet Gineka już po raz drugi współorganizowało spotkania w ramach TechKlub.
Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce na początku każdego miesiąca odbywają się cykliczne spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.

Pierwszym prelegentem był Mikołaj Bykowski, specjalista w dziedzinie marketingu internetowego i content marketingu.

Poznaj porady specjalisty, dowiedz się jak wykorzystać social media do swoich działań.

Wykorzystanie social media w sprzedaży, czyli jak skutecznie prowadzić social selling

Zwiększanie sprzedaży z wykorzystaniem social mediów jest w ostatnim czasie kluczowe. Dlaczego? Portale społecznościowe zrzeszają największą grupę potencjalnych nabywców, więc są doskonałym miejscem do promocji firmy. Jednak takie podejście często okazuje się niebezpieczne, gdy firma nie rozumie, na czym powinien polegać efektywny social selling.

Kluczem jest społeczność, nie sprzedaż

Według badań Gemius polski internet liczy 28,42 mln osób, czyli 70 proc. populacji kraju, w tym z Facebooka korzysta aż 80 proc.! Dla osób prowadzących firmę jest to najważniejsza informacja – musisz być tam, gdzie są Twoi klienci. Nie możesz też zapominać, kto korzysta z tych mediów. Z badań wynika, że średnia wieku Facebooku wynosi 25-34 lata, a na Instagramie 18-24. Właśnie dlatego treść kierowana na każdy z tych portali musi być inna.

Zdjęcie strony internetowej ToobaŚwietnym przykładem firmy prawidłowo prowadzącej Social Media jest Tooba.pl – projekty domów jednorodzinnych, zajmująca się sprzedażą projektów domów. Znajdziemy jej profil zarówno na Instagramie, jak i Facebooku. Na pierwszej platformie publikowane są tylko zdjęcia projektów domów, ponieważ fani chcą taki ej treści – widzimy to np. po komentarzach i ilości obserwujących. Warto zapoznać się z tym profilem, bo firma używa świetnych tagów, pamiętając też o anglojęzycznych (Instagram okazał się doskonałym medium do kontaktu z zagranicznymi klientami).

Na Facebooku treść jest zupełnie inna. Tooba poprzez umiejętne dostosowanie contentu, rodzaju wpisów i proporcji zbudowała największą społeczność spośród wszystkich firm sprzedających projekty domów gotowych. Skąd wziął się sukces Tooby w Social Media?

Zdjęcie przedstawia kolaż projektów domów– Firmie nie zależy na ilości fanów, ale na ich aktywności. Co z tego, że licznik wskaże dużą liczbę, jeśli nie będą to prawdziwi ludzie, którzy wchodzą w interakcje – mówi Tadeusz Bisewski, specjalista ds. marketingu w firmie Tooba.pl. Owe interakcje, to np. sytuacja, gdy żony udostępniają swoim mężom projekt, pytając „a może ten?”. Następnie mężowie zaczynają pytać o kwestie techniczne i finansowe.

Zdjęcie przedstawia listę najbardziej interaktywnych stron internetowych

 

W ostatnim rankingu Sotrender Raport profil Tooby trafił na 13 miejsce listy najbardziej interaktywnych fanpage’y ze wszystkich firm związanych z domem i ogrodem. Tym sposobem firma wyprzedziła m.in. Black Red White, a w przeliczeniu na liczbę fanów także Home&You – i to ponad dwukrotnie!

Poza tym na Facebooku nie brakuje konkursów – w zwykłym głosowaniu na nowe zdjęcie w tle bierze udział do 100 osób. Firma prowadzi też obsługę klienta przez wiadomości prywatne, bo klient powinien móc załatwić każdą sprawę tam, gdzie jemu jest wygodnie.

Słowem – klient Twój pan? Trochę wyświechtane, ale social media to nie strona w internecie, tylko realni ludzie.

 

 

/ Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź